תיק משקיע

תיק משקיע בניין הפעמון 2024 – כללי

קצת עלינו

אורן מסקלצ'י
מנכ"ל

מומחה למימון נדל"ן, שימש בתפקידי ניהול בכירים בבנק מזרחי טפחות וצבר ניסיון רב בתחום ליווי ומימון פרויקטים רחבי היקף בעולם יזמות הנדל"ן.

-תמונה-עדכנית-1.22.jpg

עמיחי ניימן
יו"ר ומייסד

מיסד קבוצת קרתא, מומחה להשבחת נכסים, בעל ניסיון רב בניהול יזמות בניה, התחדשות עירונית ושימור מבנים ישנים.

שמעון ברון
סמנכ"ל

יזם ומומחה נדל"ן, עתיר ניסיון בעולם הפיננסים, ההשקעות והנדל"ן. כיהן במגוון תפקידים בכירים בחברות יזמות.

פעילות הקבוצה

קבוצת קרתא פועלת בתחום הנדל"ן.

הקבוצה הוקמה לאחר שנים רבות של ניסיון בתחום ומתמחה במימון, ייזום, תכנון, ניהול, שיווק וביצוע פרויקטים בנדל"ן.

בזכות תמהיל שותפיה ואחזקותיה האסטרטגיות בפעילויות מבוססות ומגוונות, קבוצת קרתא מביאה לשולחן ידע וניסיון ארוך שנים, מקצועיות ועשייה בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מתחלקת לארבעה תחומי פעילות:

יזמות נכסים

התחדשות עירונית

נכסים מניבים

השקעות נדל"ן

השקעות נדל"ן

התחדשות עירונית

יזמות
נכסים

נכסים
מניבים

הקבוצה הוקמה ע"י עמיחי ניימן, יזם נדל"ן ירושלמי. מאז 2008 עמיחי צבר ניסיון רב בייזום, תכנון וביצוע פרויקטים רבים ברחבי הארץ ובפרט בפרויקטים מורכבים בירושלים הכוללים אלמנטים לשימור מחמיר, דיירים מוגנים והקדשות. עמיחי משמש כיו"ר קבוצת קרתא. 

קרתא השקעות מקבוצת קרתא, קמה ע"מ לעזור למשפחות להתקדם כלכלית באמצעות השקעות נדל"ן.

החברה נותנת הזדמנות למשקיעים להשקיע יחד בהשקעות נדל"ן בטוחות, גדולות ורווחיות, ובכך לייצר על הונם תשואה מקסימלית. כל השקעה נבחנת בקפידה, ומלווה ע"י מיטב אנשי המקצוע, בעלי ניסיון רב הכוללים כלכלנים, משרד נדל"ן, משרדי עורכי דין, רואי חשבון, אדריכלים ומהנדסים הבוחנים, מפקחים ומנהלים את ההשקעה בפרויקט מבחינה עסקית, משפטית, תכנונית וביצועית.

פרויקטים נבחרים

קרתא השקעות

'קרתא השקעות' 'מקבוצת קרתא' פותחת בפני אלפי משפחות ואנשי עסקים בישראל צוהר נדיר ואיכותי להצלחה כלכלית באמצעות נדל"ן ע"י השקעות בסכומים בינוניים וגדולים.

קבוצת קרתא עוסקת ביזמות מגורים ומסחר, התחדשות עירונית, אחזקת נכסים מניבים והשקעות נדל"ן.

הקבוצה מעצבת, מתכננת ובונה אלפי יחידות דיור למגורים, ומחזיקה בעשרות אלפי מ"ר של מסחר שכונתי ברחבי הארץ.

קרתא מניחה מעת לעת לפתחם של מנויי מועדון המשקיעים שלה הזדמנויות טובות, ומציעה להשקיע בפרויקטים בבעלותה בעיקר בירושלים.

כל השקעה של קרתא נבחנת בקפידה במגוון תחומים ומשתנים, ומקבלים את חוות דעתם של מיטב אנשי המקצוע: שמאים, עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים, אדריכלים, מהנדסים, מפקחים ומנהלים.

רק לאחר שעברו בהצלחה את כל בחינות הפרויקט: העסקית, המשפטית, התכנונית והביצועית – עובר הפרויקט לאישור סופי בוועדת היזמות וההשקעות.

אתם מוזמנים להיות חלק ממשפחת קרתא!

נדל"ן מניב מסחרי //

במסלולזה, מוקמת שותפות מוגבלת בניהול חברת קרתא השקעות. אותה שותפות רוכשת קרקע לבנייה של מתחם מסחרי או מגורים ובסוף התהליך מחלקת את הרווחים בין חברי הקבוצה.

מסלול דירות //

במסלול זה, המומחים של קרתא מאתרים עבור המשקיעים נכסים ודירות במחירים אטרקטיביים ובעלי פוטנציאל השבחה גבוה. המשקיעים רוכשים דירות במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק, ונהנים מדמי שכירות

מסלול הוני

שותפות ברווחים //

בדומה למסלול התשואה הקבועה, אנו מאתרים פרוייקטים איכותיים ומשקיעים בהם בתמורה לאחוזים ניכרים מרווחי הפרוייקט. בסיומו של הפרוייקט, מקבלים המשקיעים את כספם ומתחלקים באופן יחסי ברווחים.

תשואה קבועה //

במסלול זה, אנו מאתרים פרוייקטים בשלבים מתקדמים, ומעוקיעים בהם בתמורה לתשואה קבועה ומוגדרת מראעו. בסיום הפרוייקט מקבלים המשקיעים את כספם, בתוספת התשואה המובטחת.

פרטי ההשקעה

תקציר | Summary

בצומת האיקסים הירושלמית המפגישה בין הרחובות הראשיים – יפו מכיוון מזרח למערב, והמלך ג'ורג', שמשנה את שמו לשטראוס בצידו הצפוני של הצומת. ייהרס הבניין המיתולוגי 'מרכז הפעמון' ובמקומו ייבנה מגדל של כ-30 קומות.


קיימת תב"ע מאושרת לתוספת של 4 קומות למגורים- דירות קטנות עד 45 מ"ר
רוב שטחי המסחר בבניין נרכשו ע"י 'קרתא נדל"ן', כעת יוצאים בגיוס ע"מ להשלים את השליטה על כלל הבניין תוך כדי קידום התכנית לתוספת הקומות.

צילום אווירי – צומת האיקסים

 


 

סביבת הנכס | Environment

 

בניין 'בית קרתא' לשעבר במרכז הפעמון ממוקם ברחוב המלך ג'ורג' 3, בירושלים – על צומת האיקסים המיתולוגית. בבניין שוכנים משרדי קרתא, חנויות, משרדים ומרכז רפואי. בקרבת הבניין נמצאת תחנת רכבת קלה ובעתיד קו רכבת קלה נוספת ובנסוף גם רכבת כבדה במרחק של כ-130 מטר מהבניין שאשר תנגיש את הבניין למרכז הארץ בנסיעה של כחצי שעה. בניין 'בית קרתא' סופג את צללי הברושים ורחשי הציפורים מרחוב יעב"ץ המוביל מרחוב יפו למדרחוב 'בן הלל' ובה בעת יושב על הלב הירושלמי הפועם.

הדמיית רכבת קלה הנוסעת מרחוב שטראוס לכיוון רחוב קינג ג'ורג'

מיקום מרכזי זה מהווה נקודת מפתח נהדרת לפרויקט נדלנ"י ע"מ להציבו ככדאי ורווחי מעצם מיקומו. ברחובות הסמוכים עוברים בכל יום עשרות אלפי אנשים, החל מתיירים המבקרים בעיר, בעלי עסקים ומבקשי בילוי. בסביבה, שדרות מסחר ועסקים רבים, מדרחוב בן יהודה, כיכר ציון ואזור בתי הקפה והפאבים המפורסמים של ירושלים, שד' ממילא, שוק מחנה יהודה ועוד – הקרבה למגוון מוקדי תיירות פופולאריים הופכת את הפרויקט האיכותי לאטרקטיבי ולמבוקש ביותר. לאורך הרחוב פזורים כמה וכמה מבנים לאומיים וייצוגיים, ביניהם בית פרומין ('הכנסת הישנה') בו שכנה הכנסת בשנים 1949-1966, בית המוסדות הלאומיים ובו מושב ההסתדרות הציונית העולמית הקרן הקיימת קרן היסוד והסוכנות היהודית, בית הכנסת המרכזי 'ישורון' וקומפלקס בית הכנסת הגדול והיכל שלמה, כרחוב מרכזי בעיר ניצבים בו מספר בניני מגורים ומסחר חשובים וכן מספר גנים ציבוריים.

כאמור, קו הרכבת הקלה עובר ברחוב יפו הסמוך ובהמשך צפויה קו נוסף של רכבת קלה לאורך הרחובות קינג ג'ורג' ושטראוס. תחנת רכבת כבדה צפויה לקום בקרבת מקום.

הארכת תוואי הרכבת המהירה למרכז העיר ירושלים צוברת תאוצה. הקו יכלול שתי תחנות רכבת חדשות, בהמשך לתוואי התת-קרקעי, מתחנת יצחק נבון. בעתיד מתוכנן הקו להגיע עד מלחה. המיזם נמצא בשלבי תכנון ואישור מתקדמים, והעבודות צפויות להתחיל בקרוב. תחנת ירושלים-מרכז תאפשר לנוסעים המגיעים מחוץ לעיר ברכבת להמשיך ישירות למרכז העיר ירושלים, ללא צורך ביציאה מתחנת יצחק נבון ומעבר לרכבת הקלה או לאוטובוס, ולהגיע בתוך דקות ספורות למרכזי העסקים ואזורי הבילוי של שוק מחנה יהודה ורחוב יפו, ולשכונת מאה שערים, כיכר הדווידקה ולעיר העתיקה והכותל המערבי.

הדמיית תחנת רכבת מרכז

 


הפרויקט | the project

מרכז הפעמון הינו בניין בין 4 קומות מעל קומת מרתף שנבנה בזמנו כקניון, כ 4,500 מ"ר. ישנה תב"ע מאושרת לתוספת של 4 קומות למגורים- דירות קטנות עד 45 מ"ר ובמסגרת התב"ע ניתן להפוך גם את קומות 3 ו4 למגורים.

בבניין ישנם 48 יחידות כאשר מתוכם 8 יחידות הינם מעברים, חדר חשמל וכדו' ו 40 יחידות המשמשות למסחר ותעסוקה. ישנו תשריט מוביל שרשום בטאבו בו יש את כל היחידות, השטחים וההצמדות שיש לכל יחידה. כל היחידות חתומות על הסכם חכירה מול מרכז הפעמון ועל הסכם ניהול מול חברת הניהול.

קרתא רכשה ממרכז הפעמון את כל הנכסים שהיו בבעלותה בבניין (כולל הצמדה של הגג) למעט נכס
אחד וזכויות הבנייה. קרתא חתמה עם מרכז הפעמון הסכם קומבינציה על זכויות הבנייה כאשר קרתא תקדם תכנון ותבצע את הפרויקט. מהשטחים שיתקבלו עד קומה 8 מרכז הפעמון תקבל 770 מ"ר ומקומה 9 תוספת של 29% משטחי הפלדלת הנוספים. קרתא רכשה יחידות נוספות בבניין ובשלבי מו"מ שונים עם יחידות נוספות.


אנו מקדמים בימים אלו תב"ע חדשה להרחבת הבניין הקיים ותוספת כ 3 קומות מעבר לתב"ע המאושרת, בסה"כ יהיה ע"פ התכנית המוצעת 10 קומות מעל קומת מרתף כאשר 2 קומות מסחר והיתר מגורים.
אנו מתקדמים עם חוכרים נוספים לרכישה, המטרה שלנו להשתלט על 100% מהבניין עד לביצוע התוספת בתב"ע כך שנוכל לשפץ גם את החלק התחתון כפי ראות עיננו.

 

 

 

 


מצב תכנוני | planning statu

מצב קיים:

מרכז הפעמון נבנה על 2 חלקות כאשר השטח הכולל של החלקה הינו כ-1200 מ"ר. נבנה כמרכז
מסחרי סגור- 'קניון' כאשר במבנה יש 4 קומות מעל קומת מרתף המשמשת כמקלט של הבניין ושירותים ציבוריים.
בבניין יש 40 יחידות ליעוד של מסחר ותעסוקה כאשר ישנם 2 גרעינים של מדרגות ומעלית בצידי הבניין ומדרגות נעות במרכז שמחברים בין הקומות.

מצב מוצע:

כאמור, ישנה תב"ע מאושרת – מס' 101-0173013 כאשר במסגרתה ניתן להוסיף 4 קומות מגורים, כ-2200 מ"ר של דירות עד 45 מ"ר, מילוי של הבור ברחוב המלך ג'ורג' למסחר ושינוי יעוד שטחים קיימים למגורים ו/או מלונאות.
קרתא מקדמת תכנית להריסה חלקית ובניית בניין בן 10 קומות מעל קומת מרתף (8 קומות מגורים והיתר מסחר) הוועדה המקומית החליטה להמליץ לוועדה המחוזית לאשר את התכנית המוצעת.

 

מצב תכנוני אפשרות חלופית

ישנה אפשרות לקדם תכנית של הריסה מלאה ובניית מגדל של כ 30 קומות עם זכויות בנייה מוגדלות לבד או יחד עם המגרש השכן. הדבר מצריך הסכמה מלאה של החוכרים. המהלך אפשרי גם במסגרת מדיניות ציר רק"ל וגם מכיוון שהמגרש מוגדר כציר רכס שמיועד למגדלים (מצ"ב תשריט). ישנו יתרון גדול שמקומה 10 ומעלה יהיה נוף לכיוון הר הבית, הר הזיתים, מדבר יהודה וים המלח.
תכנית זאת נחשבת להזדמנות גדולה מאחר וע"פ מדיניות עיריית ירושלים לא יהיה בינוי יותר גבוה מ-10 קומות בסביבה בשנים הקרובות בכל החלק שמזרחית לבניין הפעמון לכיוון העיר העתיקה. מצורף מסמך של מנהל התכנון מיום 5.2.2023 על המלצתה לאיחוד מגרשים ובניית מגדל בן 30 קומות.

 

 

 


לוח זמנים משוער לפרויקט | Tentative schedule

אישור תב"ע: פברואר 2026
היתר בנייה עלייה לקרקע תחילת חפירות ושיווק: ינואר 2028
אכלוס וגמר פרויקט: יוני 2030


סיכונים בפרויקט:

זמן – פרויקטים בנדל"ן עשויים להתארך מעבר לצפוי.

 


סיכום | Summary

חברת קרתא השקעות שמחה להציג בבלעדיות לחברי מועדון המשקיעים שלה השקעה בטוחה ביותר, קצרת טווח ובעלת תשואה נאה וידועה מראש בפרויקט אסטרטגי בשכונת 'מרכז העיר' הרצליה.

לבירורים נוספים, צרו קשר עם מנהל תיקי המשקיעים שלכם.

מוזמנים לצאת אתנו לדרך,

עמיחי ושמעון

 

נשמח להיות בקשר

להצטרפות למועדון המשקיעים של קרתא בוואצפ:
כל המידע, העצות והתובנות של כרישי הנדל"ן אצלך בנייד.

שקיפות בקרתא

גיוס הון לביצוע השקעות נעשה בהתאם להוראות הקובעות בחוק ניירות ערך, התשכ”ח-1968 ובהתאם אין החברה מתחייבת כי במי מההשקעות שיקודמו על ידי החברה תוכל היא להיענות להצעות השקעה של כל או חלק מהמשקיעים שיודיעו על רצונם לבחון את ההשקעה או להשתתף בה. החברה מחויבת למגבלות הקבועות בחוק; למידע שהיא רשאית להפיץ בשלבים השונים של בחינת ביצוע השקעות; ולקריטריונים אותם היא תקבע, מעת לעת (ויכול ובגין כל השקעה בנפרד), לצורך גיוס ההון הנדרש ובהתאם להוראות החוק. בתמצית, לאחר שהחברה תמצא כי קיימת היתכנות להשקעה חדשה ולאחר שתבצע בדיקות ראשוניות (או אחרת) בהתאם לשיקול דעתה, תפרסם היא (ככל שתמצא שהדבר מתאים בנסיבות הענין) פרסום כללי בדבר כוונת השקעה. פרסום כללי בשלב הראשון לא יכלול (בהתאם למגבלות הקבועות על כך בחוק) נתונים כספיים ואת פרטי ההצעה, לרבות מחיר, ריבית ותשואה צפויה. ככל שיתקבלו אצל החברה פניות של יותר מ-35 מתעניינים, תקבע החברה לעצמה קריטריונים (שיקבעו, בין היתר,בהתאם לאופי ההשקעה; סכום ההשקעה הצפוי; הסיכונים והסיכויים הכרוכים בהשקעה; פרופיל המשקיע; משך הזמן הצפוי להשקעה; ועוד) לצורך “סינון” הפניות, באופן בו החברה לא תמסור פרטים נוספים לצורך בחינת השתתפות בהשקעה אלא לכמות מתעניינים שלא תעלה על 35.

Open chat
נשמח לעזור
שלום!
צריכים עזרה?
אפשר לשוחח איתנו כאן